Rowerem po szlakach turystycznych „Od hałdy do hałdy”

W dniu 24.07.2013 r. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii zorganizowały wycieczkę rowerową. Informacja o wyprawie została rozpowszechniona drogą pantoflową, ukazała się także na stronie internetowej gminy Konopiska oraz na plakatach.

O godzinie 15.30, przed siedzibą KGW w Aleksandrii odbyła się zbiórka uczestników - łącznie około 30 osób - zarówno dorosłych, jak i młodzieży. W Kopalni (pierwszym punkcie postojowym, przy siedzibie KGW) przyłączyli się kolejni towarzysze wyprawy - wójt gminy Konopiska Jerzy Socha, członkinie KGW Kopalnia z przewodniczącą Olą Szczepańską oraz panie z KGW Walaszczyki wraz z  przewodniczącą Krystyną Sosną. Następnie, po części powitalnej, wyruszono w stronę miejscowości Aleksandria. Piękna pogoda sprzyjała, dlatego w trakcie jazdy można było zwiedzać i podziwiać krajobraz tamtejszych okolic. Wycieczka rowerowa zakończyła się w Domu pod Lipą, gdzie na uczestników oczekiwał poczęstunek (napoje i przekąski) przygotowany wcześniej przez panie z KGW Aleksandria. Każdy otrzymał również ciepły posiłek (kiełbaski) przyrządzony przez panów Mieczysława Ankowskiego i Józefa Nowaka - współpracujących z KGW. W poczęstunku wzięła także udział wicewójt Magdalena Jarosz - Wawrzyńczak.

Dzięki zaangażowaniu Aleksandry Goli - przewodniczącej KGW w Aleksandrii, udało się (dla całego przedsięwzięcia) pozyskać nie lada sponsorów. Byli to m.in.: gmina Konopiska, firma rodzinna państwa Moczarskich oraz pan Henryk Nierobiś.

Wycieczka rowerowa była bardzo udana i sprawiła przyjemność wszystkim uczestnikom. Należy podkreślić, że wyprawa okazała się również sporą atrakcją dla młodzieży, która wyraziła chęć udziału w innych tego typu przedsięwzięciach organizowanych (zwłaszcza w okresie wakacyjnym) przez KGW w Aleksandrii.

W piątek 2 sierpnia odbyła się Gminna Wycieczka Rowerowa organizowana przez Zarząd Gminny KGW. Wprawa zakończyła się wspólną biesiadą - na miejsce spotkania wybrano tereny leśne Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego "Pająk".

„Wzorem ubiegłorocznego wydarzenia - na wszystkich strudzonych drogą uczestników czekał wspaniały poczęstunek - ciasta, sałatki, kiełbaska i kaszanka. Aby tradycji stało się zadość po raz kolejny odbyło się tzw. pasowanie na nową członkinię Koła Gospodyń, dodatkową atrakcję stanowiły pełne humoru prezentacje poszczególnych Kół oraz wspólne wykonanie piosenek harcerskich i okolicznościowych  – powiedziała pani Ola Szczepańska – inicjatorka wydarzenia.  Pośród zaproszonych gości pojawili się m.in.: Radny Gminy Konopiska Antoni Frania oraz Naczelnik Wydziału Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Częstochowa Adrian Staroniek.

Zarząd Gminny KGW składa serdeczne podziękowania Komendantce ZHP Chorągiew Śląska  Hufca Częstochowa – hm. Marii Kotkiewicz.

W wycieczce uczestniczyło ponad 50 osób.

GCKiR

 
Nawigacja: Home Turystyka Rowerem po szlakach turystycznych „Od hałdy do hałdy”

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj11
Wszystkie w tygodniu24
Ostatni miesiąc174
Suma wejść466516