Konopiska poznali z bliska i obiecali , że będą wracać

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę Czytelnicy „Gazety Wyborczej” zwiedzali naszą gminę w ramach cyklu „My wam pokażemy”. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc - zachwyciła ich zwłaszcza parafia św. Walentego i sam ksiądz proboszcz, mieli szansę także spróbować lokalnych przysmaków i potańczyć z paniami z KGW w Kopalni. Jedyne czego zabrakło, to… deszcz. I całe szczęście!


Sobota wcale nie zapowiadała się ciekawie - od rana lało jak z cebra. Postanowiliśmy jednak , że nie możemy zawieść Czytelników Wyborczej i wycieczki z powodu pogody nie odwołamy. I dobrze się stało. Lało do 11.00, przestało padać, gdy wycieczkowy gimbus podjeżdżał pod Urząd Gminy. Pogoda utrzymała się przez cały dzień.

Zwiedzających przywitała w-ce wójt Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak, która przedstawiła historię Gminy, ważniejsze zabytki i plany rozwoju Konopisk. Następnie udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem św. Walentego, gdzie czekał ksiądz proboszcz z niezwykle ciekawymi opowieściami o historii kościoła i patronie. Czytelnicy Gazety otrzymali także błogosławieństwo relikwiami św. Walentego i byli świadkami zasłonięcia ołtarza przez obraz św. Wawrzyńca. Udało się też wejść na wieżę, gdzie co prawda nie było nietoperzy, które wiele osób chciało zobaczyć, ale za to rozciągał się przepiękny widok na panoramę Konopisk.

Po wyjściu z kościoła czekała na nas bardzo miła, słodka niespodzianka przygotowana przez właścicieli cukierni Marysieńka. Posileni pysznym ciastem mogliśmy ruszyć dalej na zwiedzanie kompleksu sportowego i okolic zalewu „Pająk”, by na koniec móc zatrzymać się na dłużej u harcerzy, gdzie czekało ognisko, kiełbaski i obozowy nastrój, który udzielił się uczestnikom wycieczki radośnie śpiewającym „Płonie ognisko..”.

Na tym atrakcji nie koniec, bo kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie pola golfowego, gdzie zapoznano nas z regułami gry elit, i gdzie odpowiedziano na dziesiątki pytań zafascynowanych wycieczkowiczów. Od tego miejsca towarzyszył nam wójt Jerzy Socha, który także udzielał odpowiedzi na wiele pytań odnośnie Gminy, inwestycji i planowanych przedsięwzięć . Szczególnie długo rozmawiał z redaktorem Tadeuszem Piersiakiem, który gratulował pomysłów, zwłaszcza projektu "e-kultura regionu częstochowskiego", który - jak przyznał ze śmiechem - Adrian Staroniek z Urzędu Gminy wyjął mu z głowy, bo jest olbrzymia potrzeba, by takie przedsięwzięcie zrealizować.

Wycieczkę zakończyliśmy w Kopalni, na festynie przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich. W siedzibie KGW czekał na Czytelników Wyborczej pyszny bigos, loteria fantowa i konkurs na najładniejszy kwiat z bibuły. Udało się również zobaczyć popisowy występ Pań z Kopalni - zaprezentowały taniec brzucha i kankana. Były oklaski i bisy, a także wspólny taniec w kole. Atmosfera zrobiła się tak rodzinna, że na koniec nie zabrakło uścisków, podziękowań, a władze Gminy otrzymały od jednej z uczestniczek wycieczki zaproszenie na zwiedzanie jej rodzinnego miasta Łodzi.

Bardzo się cieszymy z tak miłych odwiedzin i zapraszamy ponownie po jeszcze więcej wrażeń! I to nie tylko czytelników Wyborczej, ale wszystkich , którzy chcą poznać uroki i skarby gminy Konopiska. A mamy się czym pochwalić!

Poprawiony ( środa, 18 sierpnia 2010 21:13 )  
Nawigacja: Home Kultura Konopiska poznali z bliska i obiecali , że będą wracać

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230