Festyn Rodzinny w Kopalni

Email Drukuj PDF

Dnia 19 czerwca 2010r. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kopalni odbył się "Festyn rodzinny". Rozpoczęciem imprezy było krótkie powitanie wygłoszone przez dyrektora ZSP w Kopalni panią Małgorzatę Zgódkę , która w ciepłych słowach serdecznie powitała przybyłych mieszkańców Kopalni , Aleksandrii i Konopisk oraz zaproszonych gości: wójta Gminy Konopiska pana Jerzego Sochę ,  z-cę wójta panią Magdalenę Jarosz-Wawrzyńczak, dyrektora GZOKSTiP panią Dorotę Skoczylas ,radnego wsi Kopalnia pana Zbigniewa Wołczyka  oraz dyrektorów  okolicznych szkół.

Pierwszymi , którzy wystąpili na plenerowej scenie ,były dzieci przedszkolne przygotowane przez panie : Hannę Lojtek, Alę Ociepę , Dorotę Skoczylas i Lucynę Napieralską . Każda grupa dzieci -maluchy i starszaki - zaprezentowała inny układ taneczny z wykorzystaniem ciekawych kostiumów , barwnych chust oraz instrumentów muzycznych. Szybkie tempo skocznej melodii dodatkowo podkreślało umiejętności taneczne dzieci oraz ich dobre przygotowanie.
Potem widzowie mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Malutka czarownica", w którym wystąpili uczniowie IV i V klasy szkoły podstawowej przygotowani przez Danutę Kowalik, Bożenę Foks i Piotra Synkiewicza .
Młodzi aktorzy nie tylko wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania , w partiach mówionych prezentowali profesjonalizm niezwykły , jak na ich młody wiek , ale potrafili również wykonać kilka piosenek i zatańczyć do każdej z nich inny , trudny układ taneczny.
Motywem przewodnim przedstawienia było przesłanie , że jedną z nadrzędnych wartości w życiu człowieka jest czynione innym dobro, dzięki któremu pozostanie się we wdzięcznej pamięci potomnych .
Po części artystycznej wszyscy mogli już swobodnie korzystać z atrakcji festynu , a były one bardzo różnorodne . Dzieci z ogromnym entuzjazmem dały się "porwać" zabawie prowadzonej przez wodzireja , startując w wielu konkurencjach , w których wygraną był drobny upominek . Dziewczynki dużo czasu spędziły w tajemniczym "Saloniku urody" , a chłopcy woleli dmuchane zjeżdżalnie . Wszyscy - dorośli i dzieci- mogli skosztować pysznych dań z grilla , pieczonych kiełbasek , frytek , domowych wypieków i uraczyć się zimnymi napojami, kawą lub herbatą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa , w której wykupiony los gwarantował otrzymanie nagrody.
Wyczekiwaną atrakcją stał się na pewno pokaz pań z KGW w Kopalni , słynących z niekonwencjonalnych występów ,  które tym razem zaprezentowały energetyzującego kankana i taniec w  stylu "Bollywood", zbierając zasłużone brawa za odwagę i pomysłowość.
O godzinie 20.30 rozpoczęła się zabawa taneczna , która trwała do północy .
Festyn w Kopalni zgromadził na placu szkolnym bardzo dużo osób spragnionych dobrej zabawy , umożliwił spotkania ze znajomymi , wspólną biesiadę , a dla szkoły był okazją do promowania jej osiągnięć i wzmocnieniem budżetu.
Danuta Kowalik

Dyrekcja ZSP w Kopalni , Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców składają serdeczne podziękowania za trud , zaangażowanie i wsparcie materialne udzielone "Festynowi rodzinnemu" : KGW w Kopalni, właścicielom piekarni "Miczed" w Konopiskach, właścicielom sklepów w  "Centrum Odzieżowym" w Konopiskach , właścicielom hurtowni "Ceresta" oraz pp.Ewie i Waldemarowi Sucharskim.

 
Nawigacja: Home Kultura Festyn Rodzinny w Kopalni

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230