GMINNY TURNIEJ SOŁECTW W SZACHACH

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 28 kwietnia, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach odbył się TURNIEJ SZACHOWY  W  RAMACH  XII  DNI  GMINY  KONOPISKA. W tym roku na zawody przyjechali szachiści z czterech sołectw i tylko oni zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej dla swoich miejscowości. Zawody rozgrywano indywidualnie na dystansie 7 rund, czas gry 15 min. dla zawodnika. Suma punktów indywidualnych decydowała o miejscu drużyny. Zwyciężyły HUTKI przed KONOPISKAMI, ALEKSANDRIĄ i JAMKAMI. Indywidualnie w kategorii juniorów zwyciężył niezawodny 7-letni DAWID  BINEK z Aleksandrii przed CYPRIANEM  DANECKIM z Konopisk i BŁAŻEJEM  MOTŁOCHEM  z  HUTEK.

Rywalizację seniorów wygrał  WŁODZIMIERZ  HOFMAN z Hutek  przed  MARIANEM  ZALEWSKIM  z Aleksandrii i MATEUSZEM  DUDĄ  z Konopisk. Wszyscy medaliści otrzymali z rąk Pana Wójta  JERZEGO  SOCHY   i Pani Dyrektor  GCKiR  IWONY  LISEK  wspaniałe okolicznościowe puchary, dyplomy i  cenne upominki. Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie ; Pan Wiesław Goliszek  i  Pan Michał  Wejsig.

Kolejne zawody odbędą się w najbliższą niedzielę,  5 maja, w Konopiskach, tym razem rywalizować będą tenisiści stołowi. O godz. 10 rywalizują żacy i młodzicy ze szkół podstawowych, o godz. 12 pozostałe kategorie wiekowe – kadeci, juniorzy, seniorzy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Nawigacja: Home Sport GMINNY TURNIEJ SOŁECTW W SZACHACH